Sesja ślubna w Pradze

Śliczna pani młoda w genialnej sukni… a obok przystojny pan młody. Skąpani w promieniach wschodzącego słońca. W jednym z najcudowniejszych miast na świecie… w czeskiej Pradze. Brzmi pięknie, prawda? Sesja ślubna w Pradze z taką wspaniałą parą to po prostu spełnienie marzeń fotografa ślubnego.

Plener ślubny w Pradze – dlaczego warto?

Praga jest bardzo popularna nie tylko wśród turystów, lecz również w środowisku fotografów ślubnych z całego świata. Dzikie tłumy mogą przerażać… lub zmotywować. Na mnie wszelkie utrudnienia zawsze działają mobilizująco. Fajnie jest sobie udowodnić, że dam radę w każdych warunkach. Most Karola to jedno z najbardziej znanych miejsc w Pradze – i uwierzcie mi – tam nigdy nie jest pusto. Plener ślubny w Pradze to marzenie wielu nowożeńców. Nawet o wschodzie słońca było już sporo turystów oraz innych par młodych, które przybyły na swoją wymarzoną sesję ślubną. W takich okolicznościach fotograf musi działać spontanicznie i na bieżąco wymyślać nowe ujęcia, które są możliwe do zrealizowania w zastanych warunkach. Daliśmy radę i jestem bardzo szczęśliwa, że mogę się z Wami podzielić zdjęciami z tej wspaniałej sesji! Sesja zdjęciowa w Pradze okazała się strzałem w dziesiątkę!

Miejska sesja ślubna

Uwielbiam fotografować w mieście, ponieważ uliczna przestrzeń daje olbrzymią liczbę możliwości. Architektura jest dla mnie bardzo inspirująca i stanowi rewelacyjne tło do sesji ślubnej lub narzeczeńskiej. Nie mam jednak na myśli sesji streetowej – tego nie lubię. Każdy, kto widział już kilka moich sesji miejskich wie, że najbliższe mojemu sercu są eleganckie kadry, które prezentują fotografowaną przeze mnie parę w niemal pustym mieście. Jednym słowem – fotografując w przestrzeni miejskiej mam na celu jak najbardziej atrakcyjne wizualnie wpisanie człowieka w architekturę danego miasta. Sesja ślubna w Pradze okazała się dla mnie nie lada wyzwaniem w tym kontekście. Za każdym razem starałam się jednak zachowywać, jak kreatywny fotograf ślubny – i ukrywać tłumy choćby przy użyciu długiego czasu naświetlania w przypadku nocnej części naszej sesji.

Sesja ślubna w Pradze – otrzymane wyróżnienia

Bardzo często już na etapie robienia zdjęcia mam świadomość, że przed chwilą uchwyciłam fotograficzną „perełkę”. Tak było ze zdjęciem Iwony biegającej po Moście Karola, na którym jej suknia od Justin Alexander wyglądała po prostu obłędnie. To zdjęcie obrobiłam jako pierwsze po powrocie do Polski. Moim drugim ukochanym zdjęciem było to, na którym Iwona podrzuca suknię w spektakularny sposób. Oba zdjęcia zostały docenione przez świat fotografii. Aż dwukrotnie ukazały się prestiżowym Top Pics of the Week Photobug Community – opiniotwórczym portalu z USA, który raz w tygodniu wybiera 8 najlepszych zdjęć. Międzynarodowa społeczność Photobug Community liczy ponad 150.000 członków, dlatego jest to dla mnie ogromny zaszczyt, że wyróżniono mnie aż dwukrotnie. Kolejnymi bardzo ważnymi osiągnięciami były publikacje na innym równie znaczącym amerykańskim portalu – czyli na Lookslikefilm. Moje zdjęcia z sesji ślubnej w Pradze zostały dwukrotnie opublikowane w ich Daily Update. Nigdy bym nie pomyślała, że mogę stać się inspiracją dla pozostałych wspaniałych fotografów z całego świata.

Wasza wymarzona sesja ślubna

A Wy w jakie miejsce chcielibyście zabrać mnie abym zrealizowała sesję ślubną z Waszych snów?


.
.
Lokalizacja: Praga, Czechy
Suknia ślubna: kolekcja Justin Alexander Signature
Biżuteria: ABI ROSE Jewellery
Zdjęcia: Agnieszka Gofron
.
.