Sesja ślubna w Tatrach – ponadczasowa klasyka

Góry mają w sobie coś magicznego i świetnie wyglądają na zdjęciach. Właśnie dlatego Tatry nieustannie są numerem jeden jeśli chodzi o wybór miejsca na sesję poślubną. Moi klienci uwielbiają sposób, w jaki pokazuję piękno gór w obiektywie. Sara i Kuba od lat uprawiają wspinaczkę górską, więc wybór miejsca na sesję od samego początku był dla nich oczywisty. Pogoda w Tatrach bywa kapryśna, dlatego zanim udało nam się wykonać zdjęcia ślubne, termin sesji zmienialiśmy kilkukrotnie. W październiku udało nam się wstrzelić w okno pogodowe. Okazało się, że tego dnia sfotografowałam chyba moją najlepszą sesję ślubną na Kasprowym Wierchu. Warunki do zdjęć były dosłownie nie z tej ziemi.

Plener ślubny w górach – międzynarodowa nagroda Fearless Award 2023 – Agnieszka Gofron Fotografia

Cudowna para młoda, bajkowe warunki zastane w górach oraz profesjonalizm fotografa stanowią wybuchową mieszankę… z której wyszła prawdziwa fotograficzna petarda. Podczas sesji wykonałam wiele pięknych ujęć, ale jedno z nich było naprawdę wyjątkowe. Postanowiłam wysłać je na międzynarodowy konkurs dla profesjonalnych fotografów ślubnych. Zdjęcie zostało docenione i otrzymało prestiżową nagrodę Fearless Award. Dodatkowo – fotografia znalazła się w elitarnym zestawieniu TOP 100 najlepszych zdjęć, które w 2023 roku otrzymały nagrodę Fearless Award. Niesamowite dla mnie było czytanie komentarzy innych wybitnych fotografów zza granicy, którzy pisali, że moje zdjęcie jest epickie, wyjątkowe, nie do podrobienia. Jeden fotograf porównał je nawet do pięknej azteckiej legendy, której kulminacyjny moment toczy się na szczycie góry. Ta piękna historia miłosna określana jest mianem meksykańskiej wersji Romea i Julii. W moich fotografiach uwielbiam przemycać nutę romantyzmu, dlatego jestem szczęśliwa, że górska sesja ślubna w moim wykonaniu wzbudziła tak wiele emocji wśród fotografów z całego świata.

Sesja ślubna na Kasprowym Wierchu – jak przygotować się do sesji?

Plener ślubny na Kasprowym Wierchu wymaga przede wszystkim odpowiedniej pogody (deszcz wyklucza sesję). Ze względów bezpieczeństwa, panna młoda powinna ubrać obuwie sportowe, ponieważ sesja ślubna w górach to wbrew pozorom nie zabawa, bezpieczeństwo moich klientów jest dla mnie na pierwszym miejscu. Polecam również wziąć ciepłe kurtki oraz wodę i coś do przekąszenia. Dzień przed sesją warto sprawdzić prognozę pogody oraz kupić bilety góra-dół na kolejkę. Na szczyt zawsze wjeżdżam z klientami kolejką – nie tracimy niepotrzebnie energii przed sesją. Kasprowy Wierch znam bardzo dobrze, sfotografowałam tam już ponad 20 sesji, mam swoje ulubione miejsca i świetnie pracuję z górskim światłem. Będąc ze mną na Kasprowym Wierchu – zaufajcie mi w 100% i pozwólcie, abym wykonała dla Was magiczny plener ślubny w Tatrach.