NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

MYWED AWARD

W grudniu 2019 zostałam finalistką renomowanego konkursu MyWed Award 2019, w którym wzięło udział tysiące fotografów z ponad dziewięćdziesięciu krajów. Aż dwa moje zdjęcia dostały się do finału i zdobyły: drugie miejsce w kategorii „w międzyczasie” oraz szóste miejsce w kategorii „przygotowania”. Jest to ogromny sukces na skalę ogólnoświatową, a przy okazji najlepszy wynik spośród wszystkich trzech polskich fotografów, którzy dostali się do finału MyWed Award 2019. Mywed Award to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów wśród fotografów ślubnych na całym świecie, dlatego dwa nagrodzone zdjęcia to dla mnie największy sukces w mojej dotychczasowej fotograficznej karierze. Na marginesie dodam, że wraz ze zwycięzcą kategorii „w międzyczasie” mieliśmy remis punktowy. Sędziowie przyznali nam dokładnie taką samą liczbę punktów (21pkt). Niestety, jury orzekło, że moje zdjęcie – mimo remisu – zajęło drugie miejsce. Poniżej prezentuję zdjęcia mojego autorstwa, które zostały nagrodzone w MyWed Award 2019:

W 2018 oraz w 2019 roku otrzymałam również wiele wyróżnień w ramach bycia członkiem międzynarodowej społeczności fotografów ślubnych na portalu MyWed.com. Aż sześćdziesiąt moich zdjęć otrzymało wyróżnienie w kategorii „najlepsze w tygodniu”. Oprócz tego – otrzymałam trzynaście wyróżnień w kategorii „wybór redaktorów” oraz osiem wyróżnień w kategorii „najlepsze w roku”(!!!)

Ogromnie się cieszę, że mimo tak dużej konkurencji moje zdjęcia zostały zauważone. Poniżej prezentuję niektóre spośród wyróżnionych zdjęć:

ISPWP

Pod koniec 2019 roku zostałam ISPWP (International Society of Professional Wedding Photographers). Oznacza to, że dołączyłam do elitarnego grona najlepszych fotografów ślubnych na świecie.Wkrótce odniosłam tam ogromny sukces. W konkursie „Fall 2019 Contest” organizowanym przez ISPWP zajęłam (w debiucie) wysokie miejsca. Dwukrotnie znalazłam się na podium. Moje fotografie otrzymały trzecie miejsce w kategorii „światło i ruch” oraz trzecie miejsce w kategorii „przygotowania”. Po raz kolejny – mój wynik okazał się być najlepszy spośród wszystkich Polaków biorących udział w konkursie.

Niedługo po ogłoszeniu wyników konkursu otrzymałam dodatkowe wyróżnienie. Jurorzy: Damiano Salvadori oraz Donatella Barbera zostali poproszeni o wybór dosłownie pięciu najlepszych (według nich) fotografii spośród wszystkich 300 wyróżnionych zdjęć w konkursie „Fall 2019 Contest” (łącznie 20 wyróżnionych zdjęć w każdej z 15 kategorii). Moje zimowe zdjęcie z „przygotowań” znalazło się w tym elitarnym zestawieniu . Komentarz jury na temat zdjęcia mojego autorstwa brzmiał: „We love layers and more stories in a frame. These are the more difficult photos to take but when everything is in the right place will be a successful storyteller photo”. Na marginesie dodam, że ISPWP uznało mnie za jednego ze 100 najlepszych fotografów ślubnych na świecie. Znalazłam się w ich elitarnym zestawieniu „ISPWP TOP 100 wedding photographers in the world” na 97 pozycji. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt oraz piękna niespodzianka na koniec kończącego się sezonu 2019.

LOOKSLIKEFILM

Lookslikefilm to globalna społeczność kreatywnych fotografów. Fotografie opublikowane na lookslikefilm.com wyróżniają się najwyższym poziomem wykonania oraz kreatywnością – dzięki temu stanowią wspaniałe źródło inspiracji dla pozostałych fotografów na całym świecie. W 2018 roku moje zdjęcia ukazały się w Daily Update aż czterokrotnie! Jest mi bardzo miło, że moje fotografie zostały wyróżnione przez portal kreujący aktualne trendy w światowej fotografii. Poniżej prezentuję zdjęcia, które zostały wyróżnione w Daily Update na lookslikefilm.com:

PHOTOBUG COMMUNITY

Photobug Community to jeden z najlepszych i najbardziej opiniotwórczych blogów z zakresu fotografii ślubnej. Społeczność Photobug Community zrzesza ponad 150.000 fotografów ślubnych z całego świata. Mimo ogromnej konkurencji – znalazłam się w ich elitarnym Top Pics of the Week aż sześciokrotnie! Top Pics of the Week to tylko 8 najlepszych zdjęć wyróżnionych raz w tygodniu. Poniżej znajdują się moje fotografie, które ukazały się w Top Pics of the Week na photobugcommunity.com:

SZTUKA FOTOGRAFII ŚLUBNEJ

Sztuka Fotografii Ślubnej stanowi ciekawe źródło inspiracji z zakresu fotografii ślubnej. Misją S.F.Ś. jest docenianie najlepszych fotografów, którzy swoją twórczością inspirują oraz kreują współczesne trendy w fotografii ślubnej. Moje zdjęcia ukazały się tam ośmiokrotnie. Poniżej prezentuję niektóre z nich:

POZOSTAŁE WYRÓŻNIENIA

Moje zdjęcie znalazło się w zestawieniu najlepszych fotografii listopada 2018 oraz w zestawieniu najlepszych fotografii października 2019 – na opiniotwórczym blogu „Niezłe Aparaty”. Instagramowe grupy „Sweet Wedding.pl”, „Photobug Community”, „Magiclensgroup” oraz „Top.wedding.photos” wyróżnili moje zdjęcia na swoich profilach – jako jedne z najlepszych. Moja twórczość została również doceniona przez portal Planujemy Wesele, gdzie znalazłam się w zestawieniach: top 10 w kategorii plener (lipiec 2018), top 10 w kategorii reportaż ślubny (wrzesień 2018) oraz TOP 10 zdjęć w kategorii plener (marzec 2019). Portal Planujemy Wesele opublikował również moją sesję ślubną z Pragi.