Polsko – francuski ślub w pięknym kościele

Pamiętam, kiedy Natalia uczyła mnie prawidłowej wymowy imienia jej przyszłego męża. Gdybyście nie wiedzieli – francuskie imię „Romain” wymawia się jako „Roma”. Romain oraz cała jego rodzina okazali się wspaniałymi ludźmi, którzy od razu zauważyli, że fotografowanie to moja prawdziwa pasja. Nieustannie żartowali, że robię dużo (bardzo dużo) zdjęć. No cóż, kiedy trafia się na fotografa, który nie siedzi przy stole tylko nieustannie „szuka” kadrów… to można się troszeczkę zdziwić (w pozytywnym sensie). Natalia i Romain mieszkają we Francji, ale sakramentalne TAK postanowili powiedzieć sobie w najpiękniejszej barokowej świątyni w Krakowie. Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła to jedna z najbardziej wyjątkowych i najbardziej rozpoznawalnych krakowskich budowli sakralnych. Oszałamiające wnętrze tej wspaniałej świątyni genialnie prezentuje się na zdjęciach.

Restauracja Avangarda – miejsce na eleganckie wesele w samym sercu Krakowa

W sąsiedztwie krakowskich Plant mieści się uroczy, neorenesansowy budynek. To właśnie tam znajduje się Restauracja Avangarda, do której Natalia i Romain zaprosili swoich gości. Wesele odbyło się w secesyjnej sali balowej, zlokalizowanej na pierwszym piętrze.

Nastrojowe, secesyjne wnętrze z nutą historii

Zabytkowy gmach Avangardy może poszczycić się wspaniałą historią. Budynek pełnił niegdyś funkcję reprezentacyjną. To tam mieściła się siedziba Marszałka Piłsudskiego, w której przyjmował swoich najważniejszych gości. Budynek może również pochwalić się ciekawym, hollywoodzkim epizodem. We wnętrzach Avangardy kręcono bowiem słynny film „Lista Schindlera”, który zdobył Oscara w 1994 roku. Zapraszam Was do obejrzenia całości reportażu. Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawicie po sobie komentarz.

.
.